8 דברים שפשוט חייבים לבדוק לפני שמתקינים גג סולארי

קיבלתם החלטה טובה לשנה החדשה והחלטתם להתקין מערכת סולארית שתניב לכם הכנסה ב 25 השנים הבאות לפחות. נהדר!

שניה לפני שאתם יוצאים לדרך, 8 דברים שחשוב לדעת לפני, כדי שתוכלו באמת למקסם את הרווחים שלכם מההשקעה :

  1. חברה עם ניסיון – כמו בכל דבר בחיים, "אין חכם בכעל נסיון". לכל אחד מהשלבים בדרך, בחרו בחברה עם ניסיון רב שנים. בקשו המלצות ובדקו אותן.
  2. סוג הגג – התקנת המערכת הסולארית אינה זולה. למעשה, כמחצית מעלות המערכת היא עבור ההתקנה, והיתר עבור החומרים. אם יתגלו כשלי איטום בגג לאחר ההתקנה, זה יחייב פירוק והתקנה מחדש, מה שיגרור עלויות גבוהות שינגסו בטווח הקצר והארוך בתשואה מההשקעה.
  3. מימון – אם החלטתם לקחת הלוואה שאת החזריה ישלמו ההכנסות מהמערכת, אל תשכחו לשקלל בחשבון את עלות המימון עצמו.
  4. אחריות ותיקונים – בתחזית ההחזר המוערך, יש לכלול גם תקלות ותיקונים או החלפות לאורך השנים. כדאי גם לבדוק אפשרות לכלול את המערכת הסולארית בתוך פוליסת ביטוח הרכוש שלכם.
  5. עלויות – חשבו את עלות המערכת עצמה מול מחיר הרכישה בהסכם עם חברת החשמל.
  6. מיסוי – במקרה של הקמת מערכת סולארית על שטח פרטי, קיים פטור ממס הכנסה, מע"מ, היטל השבחה וארנונה. נוסף על כך, תהנו מעליית והשבחת ערך הנכס שלכם. אולם, אם אתם מתכננים מערכת גדולה במיוחד, מומלץ לבדוק אם יחול מס על ההכנסות ממנה. באופן כללי, ינתן פטור ממס על הכנסה ממכירת חשמל שסכומה הכולל בשנת המס אינו עולה על 24,300 ש"ח.
  7. סוג הקולטים – הנצילות של קולטים סולאריים נמצאת בעלייה מתמדת ונוספים לה שיפורים רבים בכל שנה. בררו מהן החלופות השונות וערכו רשימה של יתרונות וחסרונות יחסיים עבורכם כדי לגבש מהי המערכת המתאימה לכם ביותר.
  8. תחזוקה – מידי שנה מומלץ לערוך בדיקה לתקינות המערכת על ידי מהנדס חשמל מוסמך. בבדיקה כזו יבדקו הן הבטיחות והן היעילות של המערכת.

אהבתם? שתפו את הכתבה >>